Jūs esat šeit: Raksti

Jaunumi un aktualitātes dārzkopjiem!

Pirmais stādu gadatirgus un sezonas atklāšana Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī.

E-pasts Drukāt PDF

Lai arī stādu audzētāji joko, ka vietām stādus no sasalušajām dobēm nākšoties tirgošanai iegūt ar spridzināšanas metodi, sestdien 20. aprīlī Nacionālajā botāniskajā dārzā (NBD) Salaspilī notiks šī gada pirmais pavasara stādu gadatirgus.

Lasīt tālāk...

Gudrs sakņu dārzs

E-pasts Drukāt PDF

Nikolaja Kurdjumova grāmata “Gudrs sakņu dārzs” atšķiras no ierastajām dārzkopības grāmatām ar stilu un autora nostāju dārzkopības jautājumos. Lai arī N. Kurdjumovs ir prakstizējošs dārznieks ar augstāko izglītību šajā nozarē, viņš savu darbu nebalsta uz vispārzināmiem dārzkopības standartiem, bet meklē jaunas idejas un risinājumus.

 

Lasīt tālāk...

Kaktusu izstāde Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā sāk ziedēt kaktusi. No 17. līdz 28. aprīlim notiks izstāde „Kaktusi”, kur būs apskatāma Botāniskā dārza kolekcija, ko papildinās Kaktusu un citu sukulentu biedrības entuziastu augi.

Lasīt tālāk...

Kļūsti par pilsētas dārznieku – izaudzē pats savus garšaugus!

E-pasts Drukāt PDF

Sekojot pasaules dārzkopības tendencei – mazdārziņa veidošanai pilsētvidē, ikvienam ir iespēja būt mūsdienīgi zaļam. Horti piedāvā iejusties pilsētas dārznieka ādā, ierīkojot savu mini garšaugu dārziņu. Tas neprasīs lielas pūles un daudz laika. Un, ja podiņos izaudzētie garšaugi sniegs prieku un gandarījumu, un, ja tie vēl noderēs kulinārijas meistardarbu gatavošanā, nākampavasar varēs jau ķerties pie dārzeņu audzēšanas uz balkona, kā to dara cilvēki pasaules lielākajās pilsētās.

Lasīt tālāk...

Izstāde "Dārzs un flora 2013" Ķīpsalā

E-pasts Drukāt PDF

Pavasarī sarosās dārzkopji, puķkopji, mazdārziņu un zemes īpašnieki, jo aktuāli kļūst sēšanas un stādīšanas darbi. Izstādē “Dārzs. Flora 2013”, kas notiks no 12. līdz 14. aprīlim Ķīpsalā, vairāk nekā 100 uzņēmumi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vienuviet piedāvās plašu produkcijas un pakalpojumu klāstu – visu, lai dārza darbi izdotos.
Sēklas un stādi plašā klāstāInteresenti varēs iegādāties puķu un dārzeņu sēklas, ogulāju, košumkrūmu un koku stādus, ko piedāvās Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacija, kokaudzētava “Arumi”, stādu audzētavas “Pīlādži”, “Liepas” un citas, Latvijas Universitātes Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētava “Babīte” un individuālie stādu audzētāji.

Lasīt tālāk...

Orhideju un augu mākslas iztāde Londonā

E-pasts Drukāt PDF

Londonā, Vestminsterē (Westminster), Lavrenca hallē (Lawrence Hall) 12. un 13. aprīlī notiks Karaliskās dārzu biedrības Londonas Orhideju šovs un Augu mākslas izstāde (RHS London Orchid Show and Botanical Art Show). Izstādes atklāšana ceturdien,11. aprīlī.

Lasīt tālāk...

Dabas muzejā Pavasara sagaidīšanas svētki

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Dabas muzejā šā gada 5. aprīlī gaidāmi Pavasara sagaidīšanas svētki. Šajā dienā apmeklētāji varēs uzzināt jaunas, interesantas un izglītojošas lietas, kā arī sajust pavasari ar visām maņām - ieraudzīt, sadzirdēt, sajust, izgaršot un sasmaržot.

Lasīt tālāk...

LU Botāniskajā dārzā Latvijas un ārvalstu selekcionāru dāliju šķiirnes

E-pasts Drukāt PDF

Botāniskajā dārzā var iegādāties vairāk nekā 70 dažādas Latvijas un ārzemju selekcionāru dāliju šķirnes.

Lasīt tālāk...

Žurnālā "MAZDĀRZIŅŠ" aprīlī lasiet

E-pasts Drukāt PDF

Dārzkopju aprīļa rūpes

Dārza darbu kalendārs

Zirņu audzēšanas ābece

Agrotehnika, šķirnes, slimības un kaitēkļi, zirņu ēdieni.

Lasīt tālāk...

11 lapa no 25